Kazanç ve Kariyer Planım

Nasıl Kazanırım

 

Doğrudan Satış Nedir?  

Doğrudan Satış, en kısa tanımıyla bir tüketim malının veya hizmetinin tüketiciye satış noktası olmayan bir yerde bir satıcı tarafından anlatılarak ve/veya gösterilerek satışının gerçekleşmesidir. 


Doğrudan Satış Sisteminin Olmasının Fayda ve Amacı Nedir?

Bu sistemde bireyin kendisi ürün alım satımdan kazandığı gibi başka bireyleri de bu sisteme dahil ederek onlarında ürün alım satımından prim elde ediyor olmasıdır. Doğrudan Satış Sektörü bugün birçok kişiye kendi işini yaparak, ekonomik bağımsızlığını kazanma ve sosyalleşme olanağı vermektedir.
Modellife doğrudan satış sistemi..

iş planımızda Modellife sisteme kayıt olan üyelerimize sunduğumuz yaklaşık 400 sayfa katalog ile binlerce üründen oluşan tüketim ürünlerinin alımı satımı ve alt satıcı bayiler oluşturarak onların satışlarından prim elde edilerek sağlanan kazanç sistemidir. Modellife sistemi 0 risk 0 sermaye ile para kazanma imkanı sunmaktadır. 0 risk olması; temsilcilerinin sattıkları ürünleri alıyor olmaları kendilerine risk doğurmamaktadır. Müsterinin ürünü beğenmemesi durumunda iade edebilme imkanı vardır.  0 sermayeli olması; bir satıcı olarak onlarca,yüzlerce ürünü stoklamak zorunda değildir. Bu ürünlerin stok riskini Modellife üstlenmektedir. Modellife temsilcisi sadece sattıkları ürünleri alarak sermaye bağlamamış olurlar..


Modellife Kariyer ve kazanç planı

Modellife sistemde kazanç planı  ürün satışından elde edilen satış kârı , alt ekiplerin satışlarından kazanılan ekip primleri ve kariyer sistemindeki kariyer ve performans bonuslarından oluşmaktadır..


Satış Kârı

Temsilcilerimiz Modellife ürün kataloğundan satışını yaptıkları ürünleri modellife sistemden %30-35 indirimli alırlar. Katalog fiyatlarına satış yaptıkları için aradaki tutar satış kârlarıdır.. örnek: 100 tl tutarında ürün aldıklarında müşterilerinden 135 tl almış olacaklarından aradaki 35 tl parayı kazanç olarak  kazanırlar.. diğer bir deyişle katalogtan 135 tl tutarında sipariş toparlamış olan temsilcimiz bu ürünleri sistemden 100 tl ye alır. 35 tl para kazanır..
    
Ekip Primleri

Sistemimizde ekip kuran yani kendisine alt satıcı bayi(kişi)  bulan temsilcilerimize Takım öncüsü diyoruz..  

Takım öncümüzün kendi yaptığı üyesine 1.kademe üyesi.. 
1.kademe üyesinin yaptığı üyeye 
2.kademe üyesi.. 2.kademe üyesinin yaptığı üyeye 3.kademe üyesi.. 
3.kademe üyesinin yaptığı üyeye 4.kademe üyesi.. 4.kademe üyesinin yaptığı üyeye 5.kademe üyesi.. 
5.kademe üyesinin yaptığı üyeye 6.kademe üyesi diyoruz.. ve bu zincir 10 kademe derinliğe kadar ilerleyerek kişinin ekibinin sonsuz adetlere ulaşmasına olanak sağlamaktadır.  
Ekip Primleri alt üyelerin yaptıkları satışlardan oluşmaktadır. Kazanç kademe derinliklerine göre değişkenlik göstermektedir..  
                                                                                                                    
1.kademe üyelerin satışlarından  %5                                                                      
2.kademe üyelerin satışlarından  %4                                                               
3.kademe üyelerin satışlarından  %3                                                              
4.kademe üyelerin satışlarından  %2                                                               
5.kademe üyelerin satışlarından  %1                                                                       
6.kademe üyelerin satışlarından  %0,5                                                                   
7.kademe üyelerin satışlarından  %0,5                                                                     
8.kademe üyelerin satışlarından  %0,5                                                                     
9.kademe üyelerin satışlarından  %0,5                                                                    
10.kademe üyelerin satışlarından %0,5  

 

Kariyer Planım

 

Modellife kendine özgü kariyer sistemi ile adaletli bir çalışma sistemi sunup  çalışkan takım öncülerinin yükselmelerini, sosyal statülerinin artırılması ve beraberinde kazançlarının çoğalmasını sağlamaktadır. Belirlenen kariyer basamaklarına ulaşan takım öncüleri bonus paraları ile ödüllendirilmektedir. Ayrıca o kariyerin firma daki karşılığındaki hizmetlerden yararlanmayı hak etmiş olurlar..  (özel vip destek,ödüller,seminer,tatil,yönetim toplantıları)kariyer hesaplamaları ayın başı ile son günü arasındaki performansı ile değerlendirilir. 

kariyer basamaklarımız ve bonus ödüllerimiz;

ÜYE                                                                                                                                                
Sistemimizde kayıtlı olan pasif kişidir.

TEMSİLCİ                                                                                                                               
Sistemimizde satış yapan kişidir. Satış miktarına göre kariyer alabilir, aldığı kariyerin performans bonuslarından kazanabilir

Temsilci kariyer hedefi ve Performans bonusları

Aylık satışı   1.000 tl ise  Yıldız Temsilci..      
Bonus Ödülü    50tl…

Aylık satışı   2.000 tl ise  Gümüş Temsilci..   
Bonus Ödülü   100tl…

Aylık satışı   3.000 tl ise  Altın Temsilci..       
Bonus Ödülü   150tl…

Aylık satışı   4.000 tl ise  Pırlanta Temsilci..  
Bonus Ödülü   200tl…

Aylık satışı   5.000 tl ise  Zümrüt Temsilci..   
Bonus Ödülü   250tl…

ASİSTAN ; Aylık 2.000 tl üzeri ekip cirosu çıkaran kişidir. Şartı 500 tl yan kol cirosu olmasıdır. Kariyer Bonusu 50 tl dir.

MENEJER; Aylık 4.000 tl üzeri ekip cirosu çıkaran kişidir. Şartı 1.500 tl yan kol cirosu olmasıdır. Kariyer Bonusu 100 tl dir

DANIŞMAN; Aylık 8.000 tl üzeri ekip cirosu çıkaran kişidir. Şartı 2.500 tl yan kol cirosu olmasıdır. Kariyer Bonusu 200 tl dir

LİDER; Aylık 16.000 tl üzeri ekip cirosu çıkaran kişidir. Şartı 6.000 tl yan kol cirosu olmasıdır.. Kariyer Bonusu 500 tl dir. 

KIDEMLİ LİDER; Aylık 50.000 tl üzeri ekip cirosu çıkaran kişidir. Şartı 15.000 tl yan kol cirosu olmasıdır.. Kariyer Bonusu akıllı cep telefonu hediyesidir..

DİREKTÖR; Ekibinden Aylık 3 Lider çıkaran kişidir. Kariyer Bonusu 1.500 tl dir. 

KIDEMLİ DİREKTÖR; Ekibinden Aylık 6 Lider çıkaran kişidir. Kariyer Bonusu Laptop Bilgisayar hediyesidir.

KOORDİNATÖR; Ekibinden Aylık 3 Direktör çıkaran kişidir. Kariyer Bonusu 3.000 tl dir. 

 

TAKIM ÖNCÜLERİ İÇİN SİSTEMİMİZDE 2 TÜRLÜ KARİYER KAZANCI BULUNMAKTADIR..

1- KİŞİNİN ULAŞTIĞI KENDİ KARİYERİNİN BONUSU 2- KİŞİNİN YETİŞTİRDİĞİ KİŞİLERİN KARİYERİ İÇİN VERİLEN PERFORMANS BONUSLARI… Ekibinden yetiştirdiğin her yeni kariyer için performan bonusu kazanırsın..

ASİSTAN 50 tl

MENEJER 100 tl

DANIŞMAN 200 tl

ayrıca,

* LİDER KARİYERİNİ 6 AY KORUYAN EKİP YÖNETİCİLERİMİZ 3 GÜN 2 GECE EŞLİ TATİL HAKKI KAZANIR..

* DİREKTÖR KARİYERİNİ 2 AY KORUYAN, ÜZERİNE 6 AY TEKRARLAN UMRE VEYA AVRUPA TATİLİ KAZANIR...

KURALLAR

* Sistemimizde prim kazanımları alt ekiplerin gerçek satış tutarlarından oluşmaktadır. Verilen siparişten varsa iadesi düşülerek kalan tutar üzerinden prim hesabınıza aktarılır.

*Sistemimizde Ekip Primini Haketmek için Aktif olmak gerekmektedir. Aktif olmak en az 120 tl sipariş girmektir. 120 tl altındaki siparişlerde sistem kişiyi sanal sayacaktır. Aktif olmayan kişi pasif üye statüsündedir. Hiçbir kazanımı olmaz.

*Sistemimizde 6 ay süre sürekli pasif olan üye ikaz edilerek aktiflik yapmaması durumunda tek taraflı üyeliği sonlandırılacaktır.

*Kariyer sistemine göre yetiştirdiği tüm kariyerli kişiler için performans bonusunu her kişi için 1 defa alabilir. Farklı kişileri yetiştirip kariyerler aldırarak performans bonusunu her ay hak edebilir.

* Kariyer sistemine göre alt ekiplerinden bir üyesi kendi kariyerini  geçerse o üye ve ekibinden prim kazancı elde edemez. bonusları ve ödülleri alamaz. Diğer kollardan prim kazancını hak eder.  alt ekibinden bir üyesi  Aynı kariyerde olursa ekip primini hakeder, bonusları ve ödülleri alamaz..

* Kariyer yükseltme bonusları ve performans bonusları ulaşılan en üst seviyeden ödenir. Kariyer düşümlerinde düştüğü kariyerin bonusları ödenmez. Örnek; kişi kariyer sisteminde ilk defa danışman oldu ise bunun bonusunu alır.sonraki ay kariyeri lider ve üstü olursa bonusu alır. Danışman ve danışman altı kariyere düşerse bonus alamaz. Aynı şekilde performans bonuslarınıda kariyerini artırdığı üyelerinden hak eder.. 

* Hakedilen ekip primleri ve kariyer bonus bedelleri sonraki ayın 20 sinde kullanımınız için sistem hesabınıza aktarılır. Hesabınızdaki bedeli siparişlerinizde kullanabilirsiniz. 

* Nakit Prim Ödemelerimiz her ayın 25 inde mesai gününde yapılmaktadır. Hak ediş prim tutarı 100 tl üzerinde olan takım öncülerimizin ayın 24 ündeki talepleri doğrultusunda sistemdeki hesap bilgilerine ödemeleri gönderilir. Nakit ödemelerde %20 stopaj kesintisi uygulanır. Bu bedel sizin adınıza düzenlenen gider pusulası ile vergi dairesine ödenir.

* iadesi yapılan bir ürünün defolu çıkması durumunda temsilciye aynı ürünün sağlamı gönderilir. Değişimlerde ürün bedeli cariye işlenir. Kişi sonraki siparişinde iade alacağını düşüp kalan sipariş tutarını öder.

* Sistemdeki iade alacakları aktiflik şartı ile her hangi bir kampanya veya ücretsiz kargo limitine etki etmez. Örnek; 120 tl sipariş giren bir takım öncümüz 30 tl iade alacağı kullanırsa aktif sayılmaz, 100 tl limitli bir kampanyadan yararlanamaz, 120 tl olan ücretsiz kargo imkanından faydalanamaz.